Erdők hete az óvodában

Az Ősz Kincsei projektünk részeként, Erdők hete keretében sok élménnyel, tapasztalattal lettek gazdagabbak a Napraforgó Óvoda  gyermekei.

A hét elejét egy erdei kirándulással indítottuk és csodás őszi napsütésben járhattuk be a Betyárdombi tanösvényt. Az ilyen kirándulások a természetben közvetlen megfigyelés és tapasztalatszerzés lehetőségét adják és környezetvédelmi ismeretekkel , tevékenységekkel formálják a helyes magatartást a gyermekek körében. Hagyományosan minden év elején bebarangoljuk az őszi erdőt, amit óvodásaink nagyon várnak és szeretnek. Hálásan köszönjük Gazsó Attila és Polyák Csaba segítségét, hogy a táborfalvai sportegyesület, és a Richlik család rendelkezésünkre bocsátották a buszokat, melyekkel,  Papp Feri bácsi és Gazsó Attila vitték el  gyermekeinket a kirándulásra! Az erdei sétánkon Janik Zoltán értő vezetésével ismerhettük meg az erdő növényeit, élővilágát. Kóstolhattunk kökényt, galagonyát, sóskaborbolyát. Kedden az óvoda udvarán  tartott agancs és trófea mustrán megismerhettük az erdő állatvilágát is. Gyermekeink nagy érdeklődéssel hallgatták az állatokról tartott előadást és csodálattal járták körbe a trófeákat. Ezekből a bemutatott agancsokból több darabot is rendelkezésünkre bocsátott Janik Zoltán és a hét többi napján óvodapedagógusink bevihették őket a csoportokba.  A heti témához kapcsolódóan több  játékos tevékenységbe is bevonhattuk  őket , ami még izgalmasabbá tette az őszi erdő témájának feldolgozását.  A gyerekek testközelből figyelhették, foghatták meg ezeket a trófeákat, matematikai tapasztalatokat szerezhettek általuk, versek, mondókák tanulására ihlették, rajzolásra ösztönözték óvodásainkat. Így lett igazán komplex az  ismeretek bővítése és rendszerezése. Mindannyiunk számára élményekben gazdag volt ez a hét, mely több szülő önzetlen segítségének volt köszönhető. Az elkövetkezendő időben is számítunk a kedves szülők támogatására, hogy  minél több élményt, biztosíthassunk óvodásaink számára.

Omelkáné Csernai Andrea, intézményvezető