Ügyelet

Kedves Szülők!

A nyári szabadság alatt minden csütörtökön, 8 - 12 óra között tartunk ügyeletet az óvodában.

Az óvodában az első nevelési nap szeptember 2-a (hétfő).

Igazgató

Sószoba

„Az egészség olyan, mint a gondosan égetett gyertya,
Ha körültekintő figyelmet szentelünk a gyertyának, sokáig fog égni”
                                                                  (Mönfred kits De Orie)

Óvodánkban elég sok a légúti megbetegedésben szenvedő kisgyermek. Mellettük több olyan óvodásunk is van, akik érzékenyek és fogékonyak minden felső légúti fertőzésre. A korai diagnózis, a megfelelő kezelés, és elsősorban a megelőzés hatására ezek a nem kívánt tünetek gyógyíthatóak, megelőzhetőek.
Erre nyújt segítséget a só terápia.

Az alábbi problémákra ajánlott:
- a légúti megbetegedések,
- légúti allergiák (pollen, toll stb.)
- asztma
- nátha
- légzéselégtelenség
- tüdőtágulás
- fül - orr - gége fertőzések
- hörghurut gyulladás
- arcüreggyulladás
- dohányzás okozta irritációk
- horkolás
- szívritmus zavar
- vérnyomás szabályozás
- alvászavar.

Ezért határoztuk el, hogy óvodánkban kialakítunk egy sószobát.
Évek óta gyűjtögettünk rá, s nagy örömünkre az idei évben össze is jött az anyagi fedezet.
A sikeres jótékonysági báli bevételünket egészítette ki Táborfalva Nagyközség Képviselő-testülete 400.000.-Ft-al, amit igen nagyra értékelünk és köszönünk.
A beruházás összköltsége: 893.200.-Ft és húsvétra el is készült.
Nagy meglepetés  és öröm volt a gyermekek számára, amikor a tavaszi szünet után beüzemeltük és birtokukba vehették.

A só fal esztétikailag is szép látványt nyújt. 1950 kg parajdi kősó van elhelyezve 10m2-es fenyő falfelületen. Ezt kiegészíti és a rendszer intenzitását fokozza a 400 kg őrölt sóval feltöltött homokozó.
Só szobánk különlegessége a színterápia. A színeknek gyógyító, stimuláló hatása van, ez teszi komplexebbé az egészségre gyakorolt pozitív hatását. Hangulatokat kelt, nyugtató, stresszoldó hatású, vagy éppen élénkít, inspirál, erősíti az idegeket, a gyulladásos folyamatokat rendbe hozza, csökkenti a fájdalmat. A színterápia harmóniát teremt, lelkünkben és nyugalmat hozhat számunkra.

A gyermekek hetente 2-3 alkalommal 30-45 percet töltenek el benne.
Reméljük, hogy elvárásainknak megfelelően, ennek köszönhetően a gyermekeink egészségesebbek, kiegyensúlyozattak lesznek.

Köszönjük szépen mindenkinek a támogatását, segítségét, hogy hozzájárultak álmaink, elképzeléseink megvalósításához!

Óvodai Ballagás 2013.

"Kedves örökmozgó kis Ficánkák, és dalos kedvű kis Micimackók!

Az óvó nénik, az előbbb nyakatokba akasztották a ballagó tarisznyát. Fogadjátok tőlünk sok szeretettel. A tarisznyába apró jelképeket helyeztünk el: egy kis hamuba sült pogácsát, egy csipet sót, egy képet óvodánkról, hogy ide bármikor visszajöhettek, s egy szerencsepénzt, ami reméljük mindig szerencsét fog hozni és sok-sok szeretetet. Ha kinyitjátok a tarisznyát nem fogjátok látni, de reméljük, hogy a kicsi szívetekben még sokáig érezni fogjátok

Gyorsan elrepültek az óvodás évek. Szárnyaink alatt cseperedtetek, s reméljük értékes, szép emlékekkel engedhetünk útnak benneteket."

(részlet Hmíró Ági néni ballagási búcsúztatójából)

Méhecskék a játszóházban

Április 18-án reggel 9 órakor megtelt egy busz a Méhecske csoport picinyeivel és szüleikkel.

Étkezési térítési díjak befizetése

Értesítjük a kedves Szülőket, hogy az étkezési térítési díjakat minden hónap 10. munkanapjáig lehet befizetni.

Farsang témahét

Az idei farsang témahét február 18-án, hétfőn kezdődik és péntekig tart.

Pillanatképek a tavalyi farsang témahétről

Elindultunk!

Kedves táborfalvi Szülők!

Elindult az óvodánk önálló honlapja, ahol az aktuális információk, hírek mellett sok érdekességet olvashatnak, a galériában rengeteg képet nézegethetnek majd. Az oldalra folyamatosan töltjük fel a régebbi fotókat, gyermekeik legszebb pillanatait.

Kalandozzanak nálunk egy kicsit, és ismerkedjen meg óvodánkkal, óvodásaink életével, nevelési céljainkkal, mindennapjainkkal!

· Legújabb tag: sanchopex