Egészség témahét

Áprilisi programok

Április 1. - látogatás a Kecskemétre a Ciróka Bábszínházba, Égig érő mesefa c. előadás
Április 10. - étkezési térítési díj befizetési határideje

Április 11-15. - Egészség Témahét

Hétfő: környező világunk megismerése, vendégünk: Élő Mini-Világ Alapítvány - Öko Busz megtekintése
A „Környezettudatos projekt „  keretében elektronikai hulladék gyűjtése a SELECTOR Elektronikai termék Újrahasznosító Kft közreműködésével

Kedd: a mentősök munkájának megismerése
vendégünk:    Az Örkényi Mentőszolgálat
                        - mentőautó felszereltsége
                        - elsősegély nyújtás

Szerda: Fogápolás, fogászat, vendégünk: dr. Bölöni István fogorvos

Csütörtök: Ortopédiai szűrővizsgálat a Procurátor Alapítvány közreműködésével, a felnőttek részére szemvizsgálat

Péntek: játékos sportnap - a nap zenés tornával indul
                         -  játékos sport vetélkedő a szülők bevonásával
                         -  fut az óvoda
                         -  egészséges ételek kóstolása

Április 20. - nyílt nap a Méhecske csoportban szülőknek, tanító néniknek

Április 22. - Mókus csoport: kirándulás: Lajosmizsei Állat és Szabadidő Park, Tanyacsárda

Óvodai beíratkozás a 2016/2017-es nevelési évre

Táborfalva Nagyközség Önkormányzat részéről tájékoztatom a Tisztelt Szülőket, hogy Táborfalva Nagyközség Önkormányzata által fenntartott Napraforgó Óvodában a gyermekeket a 2016/2017-es nevelési évre 2016. május 2., 3. napján (hétfőtől - keddig) 08.00 - 17.00 óra között lehet beíratni.

Felhívom a Tisztelt Szülők figyelmét, hogy a 2011. évi CXC. tv. a nemzeti köznevelésről 8. § (2) bekezdése szerint,
a gyermek abban az évben, amelynek augusztus 31. napjáig a harmadik életévét betölti, a nevelési év kezdő napjától (2016. szeptember 01.) napi négy órát köteles óvodai nevelésben részt venni.
A szülő, amennyiben gyermeke az óvodakötelezettségét külföldön teljesíti, köteles arról a beiratkozás idejének utolsó határnapját követő tizenöt napon belül, írásban értesíteni a gyermek lakóhelye, annak hiányában a tartózkodási helye szerinti illetékes jegyzőt.

A 2016/2017-os nevelési évben az óvodába felvehető az a gyermek, aki

• a 3. életévét betöltötte
  • a 3. életévét a felvételtől számított fél éven belül betölti, feltéve, hogy minden, a településen lakóhellyel, ennek hiányában tartózkodási hellyel rendelkező három éves, és annál idősebb korú gyermek óvodai felvételi kérelme teljesíthető.

Kérjük a Tisztelt Szülőket, hogy az év közbeni felvételi igényeket (azokra a gyermekekre vonatkozik, akik 2016. augusztus 31.-e után töltik be a 3. életévüket) is a fenti időpontban szíveskedjenek jelezni az óvodában.

• a gyermek nevére kiállított személyi azonosítót és lakcímet igazoló hatósági igazolványt (a gyermek lakcím kártyáját),

Elsősorban a gyermeket abba az óvodába kell beíratni, melynek a körzetében lakik, vagy ahol szülője dolgozik, jelen esetben a mi óvodánk körzethatára Táborfalva Nagyközség területe. Amennyiben a férőhelyek száma lehetővé teszik, más körzetben élő gyermekeket is fogadunk.

Ha a jelentkezők száma meghaladja a felvehető gyermekek számát, az óvoda fenntartója bizottságot szervez, amely javaslatot tesz a felvételre.

Az óvodavezető az óvoda felvétel tárgyában meghozott döntésről, a beiratkozás utolsó napjától számított 21. napon, legkésőbb 2016. május 24.-ig írásban értesíti a szülőt. A döntésről, amennyiben a szülő, az óvodai beiratkozás napján - az elektronikus elérhetőségének megadásával- kérte, az óvoda vezetője elektronikus úton értesítést küld.
Az óvodavezető a gyermek óvodai felvételéről hozott döntése elleni kérelem tekintetében, a fenntartó nevében, a jegyző jár el és hoz másodfokú döntést.

Kérem, a fentiekben meghatározott időpontokban gondoskodjanak gyermekük óvodába történő beíratásáról!

Húsvét témahét

Húsvét

Március 10.

Tisztelt Szülők!

Tájékoztatjuk önöket, hogy óvodánk 2016. március 10-én (csütörtökön), Nőnapi ünnepség miatt csak 15:00-ig lesz nyitva. Kérjük gyermeküket, a fent jelzett időpontig vigyék haza! Megértésüket köszönjük!

Óvodavezető

Március 5.

Tisztelt Szülők!

Tájékoztatjuk önöket, hogy óvodánk 2016. március 5-én (szombaton) zárva lesz, mivel a Napraforgó Óvoda Szervezeti és Működési szabályzatában meghatározott gyermek létszámot nem érte el az igénylők száma.

Óvodavezető

Farsang témahét

Pillanatképek a farsangi felvonulásról

Nyári szünet

A nemzeti köznevelésről szóló 2011. évi CXC. tv. 83.§ (2) bekezdése b.) pontja értelmében a fenntartó dönt az óvoda heti és éves nyitva tartásáról, idejének meghatározásáról.

A fenti törvényi előírásoknak megfelelően tájékoztatom Önöket, hogy intézményünk nyári nyitva tartása az alábbiak szerint alakul:

2016. augusztus 01.- 2016. augusztus 19. óvodai nyári szünet miatt zárva tart.

Erre az időszakra ügyeletet tartunk azoknak a gyermekeknek a részére, akiknek elhelyezését a szülők nem tudták megoldani.

Óvodánk 2016. augusztus 22 - augusztus 31-e között zárva tart (ügyelet biztosítása nélkül).

Ez idő alatt azok a karbantartási munkák elvégzése, nagytakarítás folyik, melyet a gyermekek felügyelete mellett nem tudunk elvégezni.

Farsangi felvonulás

· Legújabb tag: sanchopex